Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Separacja na zgodny wniosek małżonków

Razem czy osobno?

Separacja na zgodny wniosek małżonków to postępowanie łatwe i szybkie, bez komplikacji, dlatego coraz bardziej popularne. Małżonkowie zgodnie stwierdzają, że separacja jest im potrzebna, nastąpił trwały rozkład poczucia małżeńskiego, są konflikty między nimi i nie widzą sposobu na dalsze pożycie. Jest to dla nich rzecz ważna, która pozwoli im zastanowić się co dalej. Separacja może trwać rok, dwa lub dłużej. W niektórych przypadkach trwa do końca życia. Zazwyczaj jednak kończy się rozwodem. Tylko część par wraca do siebie. po takiej separacji. Większość jednak decyduje się na rozstanie i to też jest ich prawo. Klienci doceniają możliwość separacji, dlatego przeprowadzają dokładne rozeznanie przed taką separacją. Sprawdzają możliwości jakie ona im daje, analizują wszystko po kolei. Rozmawiają ze sobą, ustalają spotkania z dziećmi, ich częstotliwość, mówią o alimentach. Spraw jest wiele, warto o tym pomyśleć. Separacja powinna przebiec dobrze, szybko, bez komplikacji oraz stresów. Postępowanie na zgodny wniosek pary jest najlepszym z możliwych. 

Szybko i bez stresów

Separacja na wniosek pary przebiega bezprocesowo, nie ma rozprawy sądowej, świadków, emocji, kłótni i walki o majątek oraz dzieci. Jest to dobra rzecz, która sprawdza się i może dać czas na ostateczną decyzję. Rozwód nie jest od razu konieczny. Można zacząć od separacji, która na pewno pozwoli przemyśleć wszystkie sprawy w sposób kompleksowy.

Koszty i opłaty

Separacja bezprocesowa kosztuje 100 złotych, ponieważ taka jest stała opłata. Procesowa separacja to koszt 600 złotych. Jednak to nie argument finansowy jest najważniejszy. Najważniejszy jest spokój oraz spokojny, bezkonfliktowy przebieg określania takiej separacji. Na pewno warto wybrać taką opcję – jeśli tylko para nie jest w konflikcie. Jeśli jest skłócona to zgodnego wniosku na pewno nie będzie, a separacja może stać się rodzajem małej bitwy i dużego sporu. Na pewno separacja jest dobrą ścieżką postępowania przed rozwodem, przed ostatecznym rozstaniem i zakończeniem małżeństwa. 

Komentarze prawników na temat – Separacja na zgodny wniosek małżonków

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Separacja na zgodny wniosek małżonków. Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Separacja na zgodny wniosek małżonków – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone