Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Separacja jak długo się czeka?

Separacja to etap przejściowy – albo będzie powrót do siebie, albo będzie rozwód, podział majątku oraz określenie opieki nad dziećmi. Innego wyjścia nie ma, o czym wiedzą oboje małżonkowie. Małżonkowie powinni najpierw przejść terapię, a jeśli nie da ona efektu to wówczas trzeba przygotować separację, czyli swoiste zawieszenie małżeństwa na pewien czas, według potrzeb danej pary. Po takiej separacji albo para wróci do siebie, albo rozwiedzie się. Separacja może trwać rok, dwa, czasami dziesięć lat, a nieraz do końca życia. Wszystko zależy od ludzi oraz od podejmowanych przez nich decyzji. Jest to sprawa decyzji obu osób. Jeśli nie planują rozwodu i kolejnych związków to wówczas mogą być w separacji przez bardzo długi czas. 

Separacja to szybka ścieżka

Separacja to decyzja jednego małżonka lub zgodna decyzja obojga. Jest to dobre rozwiązanie, gdy konflikty narastają lub bliskość zanikła. Wniosek składa się w sądzie, podaje się w nim dane obojga małżonków oraz opisuje powód decyzji o separacji. Strona składająca wniosek może wystąpić też o alimenty oraz o powierzenie jej opieki nad dzieckiem czy dziećmi. Jest to bardzo częste rozwiązanie. Czasami nie ma takich wniosków. Wszystko zależy od potrzeb danej pary oraz jej relacji. Separacja to taka uchylona furtka – zawsze można wrócić do związku małżeńskiego i ułożyć relacje na nowo lub rozwieść się ostatecznie. Sąd rozpatruje wniosek i po około 30 dniach wydaje decyzję. Czasami może to trwać dłużej, zależnie od obciążenia sądu różnymi sprawami. Jest to dość indywidualne. 

Podsumowując, separacja to szybkie działanie, ale musi być przemyślane. Jeśli są szanse na poprawę związku, na odnowienie relacji to nie trzeba posuwać się do takiej separacji. Rozwód jest o wiele bardziej skomplikowaną procedurą. Separacja to szansa – można spokojnie z niej skorzystać przed ostatecznością, czyli rozwodem. Coraz więcej par pragnie korzystać z takiej furtki i wybiera się do prawnika, rozmawia o separacji, która może być bardzo pomocna. 

Komentarze prawników na temat – Separacja jak długo się czeka?

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Separacja jak długo się czeka? Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Separacja jak długo się czeka? – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone