Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Separacja i rozdzielność majątkowa

Separacja i rozdzielność majątkowa to bardzo ważne kwestie, które koniecznie należy zbadać. Czasami ludzie wybierają separację zanim się rozwiodą, nieraz zamiast rozwodu, żeby sprawdzić jak żyje się osobno i odpocząć od np. awantur. Orzeczenie takiej separacji sprawia, że powstaje rozdzielność majątkowa. Gdy separacja zostaje zniesiona to wówczas między małżonkami powstaje ustawowy ustrój majątkowy. Sąd może orzekać o utrzymaniu rozdzielności majątkowej. Relacje międzyludzkie są skomplikowane, mogą przybierać różnorodne formy, ale zawsze jest szansa na poprawę relacji. Jeśli nie uda się to wówczas strony decydują się na rozwód, czyli całkowite rozstanie i ułożenie sobie życia na nowo, bez relacji z byłym małżonkiem. 

Separacja i pomoc prawna

Rozdzielność majątkowa jest wygodna, ma ogromne znaczenie dla każdego – jeśli jeden z małżonków zaciągnie długi to nie obciążą one drugiej strony, a to jest już bardzo ważne. Najlepiej pójść do kancelarii prawnej i poprosić o pomoc w sprawie separacji. Prawnik przeprowadzi parę przez całą ścieżkę i zadba o to, by nie było problemów i szybko, nikt nie chce długo czekać. Lepiej zapłacić za usługę prawnika niż samodzielnie męczyć się z takimi sprawami. Wspólnota majątkowa oznacza, że wspólne są wynagrodzenia oraz wszelkie inne dochody. Gdy jest rozdzielność to każda ze stron bazuje wyłącznie na własnych dochodach, nie ma prawa do pieniędzy partnera. Małżonkowie jednak muszą sobie nieść pomoc w imię tak zwanej zasady słuszności określonej przez polskie prawo. Jest to dla nich sprawa bardzo ważna i sprawdza się doskonale w sytuacji nagłych problemów – np. ciężkiej i przewlekłej choroby. Jeśli separacja jest dobra i sprawdza się, a małżonkowie ostatecznie przekonują się do tego, że życie bez siebie jest lepsze, to wówczas występują z wnioskiem o rozwód. Separacja się kończy, a rozwód ostatecznie przecina więzy między małżonkami. Najlepiej zatem sprawdzić czy separacja jest chwilową przerwą w małżeństwie czy przygotowaniem niejako do rozwodu.

Komentarze prawników na temat – Separacja i rozdzielność majątkowa

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Separacja i rozdzielność majątkowa. Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Separacja i rozdzielność majątkowa – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone