Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Separacja i alimenty w jednym pozwie

Separacja i alimenty mogą być w jednym pozwie. Takie możliwości jak najbardziej są. Wystarczy przygotować porządnie wniosek i dołączyć do niego akt małżeństwa oraz pozew o alimenty – składa go strona ubiegająca się o separację. Jeśli jedna osoba prosi o taką możliwość to konieczna będzie sprawa sądowa. Jeśli obie strony proszą o separację to stosowany jest tryb bezprocesowy, czyli jedynie decyzja sądu. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista. 

Separacja w szybkim trybie

Jeśli złożony będzie wniosek o separację oraz alimenty w jednym to wówczas osoba ubiegająca się o takie rozwiązanie ma prawo otrzymać alimenty na dziecko czy dzieci. Podczas separacji ustaje wspólnota majątkowa, dlatego osoba wychowująca dzieci ma prawo do zabezpieczenia ich bytu. Dzieci mają  liczne potrzeby: jedzenie, ubranie, kursy, dodatkowe zajęcia, ferie oraz wakacje. Niejedna osoba wie, że dziecko potrzebuje pieniędzy na utrzymanie. Często już po pierwszej rozprawie orzeczona zostaje separacja. Aby przebieg spraw był sprawniejszy to warto poprosić o pomoc adwokata. On napisze wniosek, wspomoże wnioskującego o separację w sądzie, będzie wsparciem. Kluczowe jest udowodnienie całkowitego rozpadu małżeństwa –  tylko wtedy można oitrzymać rozwód i nie martwić się więcej. Separacja i alimenty mogą być orzeczone od razu. O ile druga strona nie będzie udowadniać, że alimenty są zbyt wysokie i nie będzie przedkładała dokumentacji mającej udowodnić niskie przychody. Jest to sprawa oczywista. Sąd jednak kieruje się faktami, dokumentami i na ich podstawie orzeka separację oraz alimenty.

Czy warto wnioskować o separację?

Zdecydowanie tak – separacja to czas na przemyślenie sytuacji i albo powrót do siebie, albo na rozwód. Tkwienie latami w separacji jest nieporozumieniem i blokowaniem sobie wielu możliwości. Warto o tym pamiętać, bo to bardzo ważna rzecz dla każdego klienta. Separacja to pewna furtka – droga prowadzi albo wstecz, czyli do małżeństwa, albo naprzód, czyli do rozwodu. Klienci samodzielnie decydują o dalszych losach związku. 

Komentarze prawników na temat – Separacja i alimenty w jednym pozwie

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Separacja i alimenty w jednym pozwie. Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Separacja i alimenty w jednym pozwie – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone