Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Rozwodników na Facebooku już wkrótce znajdzie Sztuczna Inteligencja

Rozwodników na Facebooku już wkrótce znajdzie Sztuczna Inteligencja

Prawniku dołącz do rewolucji technologicznej w branży i nie zostawaj z tyłu

Sztuczna Inteligencja (AI – Artificial Intelligence) rozwija się w szybkim tempie. Coraz więcej branż korzysta z dobrodziejstw tej technologii i realizuje swoje cele biznesowe. Powstają nowe dziedziny cyfrowej gospodarki takie, jak FinTech (finanse), PropTech (nieruchomości). Ale czy w branży prawnej można wykorzystać technologię AI do realizacji celów kancelarii?

Czy istnieje już taka dziedzina jak LawTech? 

AI w branży prawnej już działa

Brytyjskie stowarzyszenie prawników The Law Society opublikowało w maju 2020 roku artykuł z informacjami na temat możliwości wykorzystania technologii w pracy kancelarii

Jego treść zaczyna się słowami:

The emergence of lawtech provides powerful tools to change the way in which legal services are provided.

lawsociety.org.uk

W publikacji autorzy wskazują na trzy aspekty pracy prawnika, w których LawTech może odgrywać dużą rolę:

  1. dotarcie do nieodkrytego wcześniej popytu na usługi prawne;
  2. promowanie edukacji prawniczej;
  3. wczesny dostęp do porad prawnych;

W niniejszym artykule chcemy poruszyć temat wykorzystania Sztucznej Inteligencji w dwóch z trzech aspektów, mianowicie w dotarciu do popytu na usługi prawne oraz wczesnym dostępie do porad prawnych. 

W tych dwóch obszarach rozwiązania AI już dzisiaj są dostępne w naszym portalu Rozwod-Separacja.pl. We wrześniu 2020 roku uruchamiamy w całej Polsce technologię AI, która będzie poszukiwała rozwodników na Facebook, a następnie przedstawiała tym osobom porady prawników, którzy znajdują się w naszym portalu.

Ile jest rozwodów w Polsce?

W Polsce rozwodzi się ok 33% małżeństw. Spośród 192,4 tys. związków małżeńskich zawartych w 2018 roku, 62,8 tys. skończyło się rozwodem (dane z 2018r.). Statystyczny rozwodnik miał 42 lata, a rozwódka 38 lat.

Ile jest rozwodników na Facebook?

Tego dokładnie nie wiemy. Jeszcze. 

Możemy jednak przeprowadzić krótką analizę. Polaków jest około 38 milionów. Każdego roku rozwodzi się ok. 62 tysiące par, czyli około 120 tysięcy osób. Oznacza to, że 0,315% Polaków co roku się rozwodzi.

Jeżeli przełożymy to na liczbę użytkowników Facebook (około 17 milionów), otrzymamy następujący wynik:

0,315% x 17000000 = 53550 osób – mniej więcej tyle może być rozwodników na Facebook co rok.

Jak wykorzystać Sztuczną Inteligencję w pracy kancelarii?

Brzmi, jak bardzo skomplikowana sprawa? Spokojnie, w portalu Rozwod-Separacja.pl niemal wszystko zrobimy za Ciebie. 

Jedyne czego od Ciebie potrzebujemy to:

  1. Wpis Twojej kancelarii w ogólnopolskiej wyszukiwarce usług prawnych w zakresie rozwodów (ofertę wpisów znajdziesz tutaj);
  2. Twoje krótkie porady prawne na tematy najczęściej wyszukiwane przez internautów (ofertę publikacji Twoich porad znajdziesz tutaj)

Wystarczy, że zamówisz obie usługi, przekażesz nam dane kontaktowe Twojej kancelarii i wyślesz mailem porady na wybrane tematy, a my zrobimy resztę za Ciebie. 

  1. Dodamy w naszej wyszukiwarce wpis Twojej kancelarii;
  2. Opublikujemy w secji “Porady Prawne” Twoje krótkie porady na wybrane tematy;

We wrześniu 2020 uruchomimy technologię AI, która będzie poszukiwała potencjalnych rozwodników na Facebook i wyświetlała tym osobom strony, na których znajdują się porady prawne oraz kontakt do prawników przedstawionych w naszej wyszukiwarce. 

Uczenie maszynowe skutkuje tym, że Sztuczna Inteligencja będzie coraz “mądrzejsza” i coraz skuteczniej będzie wykrywała osoby na Facebooku, które poszukują pomocy prawnej w zakresie rozwodu, separacji, alimentów itd.

Rozwod-Separacja.pl
Dodaj kancelarię od 8,34zł netto / mies.

Słownik pojęć:

Sztuczna Inteligencja (AI): 

Teoria i rozwój systemów komputerowych zdolnych do wykonywania zadań normalnie wymagających ludzkiej inteligencji, takich jak percepcja wzrokowa, rozpoznawanie mowy, podejmowanie decyzji.

Uczenie maszynowe:

Podzbiór Sztucznej Inteligencji, w którym algorytmy komputerowe są automatycznie ulepszane na podstawie doświadczenia.

LawTech: 

Technologie mające na celu wsparcie, uzupełnienie lub zastąpienie tradycyjnych metod świadczenia usług prawnych lub usprawnienie działania wymiaru sprawiedliwości.