Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Rozwód z winy obu stron a alimenty

Kto zawinił? Oto jest pytanie…

Obie strony zawiniły  – zdradzały się, były nielojalne, źle gospodarowały finansami, czasami dopuszczały się przemocy, mają wiele złych doświadczeń i wyrządziły sobie wiele krzywd. Obie też podjęły decyzję o rozwodzie. Jak to będzie z alimentami? Oto jest pytanie. Prawnik na pewno rozpatrzy sprawę i poradzi jak postępować w tej sprawie. W tej sprawie stosowany jest art. 56 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Rozwód jest możliwy, ale nie może w skutek rozwodu ucierpieć dziecko. O rozwodzie zawsze orzeka sąd. Sąd sprawdza, czy nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego, czyli zerwane zostały więzi duchowe, fizyczne, gospodarcze. Nie ma też perspektyw powrotu do wspólnego życia. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista. Obecnie małżonkowie mogą samodzielnie wystąpić o rozwód, ale częściej każda ze stron bierze własnego adwokata i z jego pomocą aplikuje o taki rozwód. Jest to sprawa jak najbardziej godna uwagi i sprawdzająca się w rzeczywistości. Adwokat zna dokładnie kodeksy, przepisy oraz wszelkie kruczki. Z nim rozwód przebiegnie o wiele szybciej i łatwiej, trochę będzie kosztował, ale będzie to inwestycja w spokój.

Bez orzekania winy

Sąd może nie orzekać winy na wniosek małżonków, w innym przypadku nie ma takiego prawa. Takie są realia w polskim prawie i jak najbardziej należy się do niego stosować. Jeśli strony o to nie zawnioskują, to sąd wpisze kto jest winny takiego rozwodu. Po rozwodzie dzieci muszą dostać alimenty, bez finansowania ze strony drugiego rodzica trudno jest się utrzymać. 

Przebieg rozwodu nie musi być traumą

Podsumowując, rozwód przebiega różnie – burzliwie lub nie, szybko lub krótko, zawsze jednak jest w pewnej mierze wydarzeniem traumatycznym i dlatego warto minimalizować stres. Każda strona może mieć swojego adwokata, zapłacić mu za przeprowadzenie przez rozwód. Taka jest jego rola i na tym bazują wszyscy jego klienci. Wina obu stron może mieć miejsce, ale zawsze trzeba pamiętać o dzieciach – one są niewinne i zasługują na dobre dzieciństwo. 

Komentarze prawników na temat – Rozwód z winy obu stron a alimenty

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Rozwód z winy obu stron a alimenty. Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Rozwód z winy obu stron a alimenty – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone