Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Rozwód z alkoholikiem

Rozwód z alkoholikiem to trudny okres, ale można sobie z nim poradzić. Na samym początku powinniśmy zastanowić się, zasięgnąć porady specjalisty – czy to uzależnienie? Co powinniśmy zrobić, gdy nasza druga połówka nadużywa alkoholu, a wszelakie próby pomocy, namawianie na terapię nie przynoszą żadnych skutków?

Na siłę alkoholikowi na pewno nie pomożemy. Często osoba uzależniona nie widzi w sobie problemu, bo przecież „każdy czasem pije”. Nie dajmy się zwieźć któryś raz z kolei, to nie prowadzi do niczego dobrego. Jeśli nie możemy dłużej znieść takiego stanu rzeczy powinniśmy zastanowić się nad rozwodem. Alkoholizm współmałżonka jest częstym powodem rozstań, chociaż nadal większość ludzi przymyka na to oko.

Agresja w związku z alkoholikiem

Nie powinno tak się dziać, alkoholicy często stają się agresywni, dochodzi do przemocy fizycznej, psychicznej oraz ekonomicznej. Nie pozwólmy takiej osobie zatracić w sobie pewność siebie, pozostawanie długi okres w takiej relacji może doprowadzić nawet do depresji. Co zatem napisać w pozwie rozwodowym? Przede wszystkim od jakiego czasu współmałżonek nadużywa alkoholu, a także jak często do tego dochodzi. Czy towarzyszy temu właśnie agresywne zachowanie, czy korzystał z pomocy terapeuty, czy udał się na odwyk? To najważniejsze pytania. Dodatkowo powinno się zamieścić informację, w jaki sposób na takie zachowanie reagują dzieci.

Dowody w sprawie o rozwód z alkoholikiem

Jeśli chodzi o powołanie dowodów w pozwie rozwodowym będą to wyjaśnienia osoby pokrzywdzonej, zaznania świadków, np. sąsiadów oraz stosownych dokumentów- tu za przykład można przedstawić obdukcje lekarską- jeśli doszło to takich sytuacji, bądź protokół z interwencji policji. Jeśli powodem rozstania jest właśnie spożywanie alkoholu, uzyskanie korzystnego wyroku jest bardzo prawdopodobne. Dane statystyczne wskazują, że nałogowe pijaństwo w wielu przypadkach prowadzi do rozbicia ogniska domowego i relacji z współmałżonkiem. Około 23% rozwodów jest wynikiem właśnie nałogowego alkoholizmu.

Nie pozwólmy zatem zabrać sobie tych ważnych lat życia i walczmy o siebie. Nie pozostawajmy bierni – to najgorsza możliwa postawa. Spokój bowiem w naszym i w życiu naszych dzieci jest najważniejszy.

Komentarze prawników na temat – Rozwód z alkoholikiem

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Rozwód z alkoholikiem. Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Rozwód z alkoholikiem – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone