Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Rozwód pytania do świadków

Świadkowie pojawiają się podczas rozwodu orzekanego z winy jednego z małżonków. Jest to jak najbardziej sensowne rozwiązanie, które sprawdza się dobrze – świadkowie mogą wiele wnieść do sprawy. Każda ze stron przedstawia swoich świadków i każda ma do tego prawo. Świadkami mogą być przyjaciele, znajomi, członkowie rodzin. Jednak takie sprawy bywają bardzo trudne. 

Pytania do świadków

Pytania są bardzo różne: 

  • o wzajemne relacje małżonków
  • o dbałość o dom
  • o opiekę nad dziećmi
  • o podejście do finansów – rozrzutność, długi, nieumiejętne zarządzanie finansami
  • o to, czy para jest zgodna, czy się kłóci
  • o przemoc w rodzinie
  • o to, czy miłość wygasła, czy świadkowie widzą szanse na uratowanie takiego związku. 

Pytań mogą być setki i tysiące. Zasada jest jedna: muszą być ważne dla danej sprawy, ponieważ tylko takie pytania mają sens. Pytania zadawać mogą sędzia lub adwokat drugiej strony. Świadkowie muszą na takie pytania odpowiedzieć zgodnie ze swoją wiedzą i uczciwie. Jest to bardzo ważne, taka uczciwość jest istotna i bez niej nie da się rozstrzygnąć sprawy w sposób optymalny dla klientów. Pytania muszą być rzetelne i obiektywne, nie mogą być zadawane w sposób złośliwy. Takie są zasady, nie wolno od nich odstępować.

Ile rozpraw?

Rozpraw może być wiele, ale świadkowie nie muszą być obecni na każdej z nich. Na podstawie dokumentów oraz zeznań świadków sąd wyrabia sobie pogląd na daną sprawę i feruje wyroki. Na pewno takie postępowanie jest jak najbardziej celowe oraz sensowne. Sąd ma do rozpatrywania bardzo kruchą materię, ale dokłada wszelkich starań, aby wyrok był sprawiedliwy i nie skrzywdził żadnej ze stron.

Osoba, z winy której zostanie orzeczony rozwód w razie problemów zdrowotnych płaci alimenty byłemu małżonkowi, uiszcza też alimenty na dziecko lub dzieci. Takie są zasady postępowania w sprawach tego rodzaju. Sprawy z orzekaniem winy to najtrudniejsze rozwody – pełne emocji, czasami łez, trwają dwa-trzy lata, ale efektem będzie rozwód. Tak to powinno wyglądać. 

Komentarze prawników na temat – Rozwód pytania do świadków

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Rozwód jak zacząć? Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Rozwód pytania do świadków – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone