Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Rozwód do kogo po poradę?

Decyzja o rozwodzie powinna być przemyślana. Nie podejmowana spontanicznie, bo tak, lecz dokładnie przemyślana i przygotowana. Jeśli para uważa, że rozwód można uzyskać szybko i chce już, bo tak, to powinna jednak pójść do terapeuty, przejść całą sesję i zastanowić się nad sensem rozwodu. Jeśli jednak wie, że rozwód jest koniecznością, bo pożycie się nie układa, są awantury, jedna ze stron np. zaciąga długi i żyje tak jak chce, zdradza, a czasami bije to należy odwiedzić prawnika. Najlepiej takiego, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych i prawie rodzinnym. Dzięki temu można szybko oraz skutecznie uzyskać rozwód. Adwokata powinna mieć każda ze stron. Jeden prawnik nie wystarczy – interesy są sprzeczne, obie strony mają liczne problemy. Adwokaci obu stron kontaktują się ze sobą, występują w sądzie, reprezentują swoich klientów. Można rozwodzić się bez pomocy prawnika, ale nie zawsze jest to skuteczne, często obarczone jest wieloma problemami. Z tego powodu adwokat to jak najbardziej konieczna pomoc. 

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Można znaleźć go na kilka sposobów:

  • w internecie;
  • z ogłoszenia;
  • dzięki znajomym;
  • dzięki rodzinie;
  • wśród własnych znajomych, którzy wykonują zawód prawnika. 

Jednak zawsze należy pytać o doświadczenie adwokata w sprawach rozwodowych. Dzięki temu będzie wiadomo, czy warto akurat tego adwokata wynająć. Wynagrodzenie specjalisty też jest ważne, ale wiedza i doświadczenie są na pewno najważniejsze. Podejście do klienta, empatia, również liczą się wyjątkowo. Bez tego nie uda się spokojnie funkcjonować. Dla każdego rozwodzącego się człowieka jest to bardzo ważne. I na tym warto zawsze bazować. Polacy lubią mieć pomoc, a prawnik potrafi napisać pozew, reprezentować rozwodzącą się osobę w sądzie, wynegocjuje zasady opieki nad dzieckiem oraz odpowiednie alimenty. Jest to naprawdę bardzo dużo, a taka pomoc jest nieoceniona. Lepiej z niej skorzystać niż samodzielnie walczyć w sądzie o własne sprawy. Profesjonalista to na pewno najlepsza pomoc dla każdej osoby mającej przed sobą rozwodową batalię. 

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Rozwód do kogo po poradę? Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria