Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Rozwód bez sądu

Rozwód bez sądu – wiele osób pyta o takie rozwiązanie. Sąd źle się kojarzy – to liczne problemy i wiele zawirowań. Prawnik dokładnie wyjaśni jak przebiega rozwód i przeprowadzi wszystkich przez taką rozwodową procedurę. Sprawi, aby była ona jak najmniej traumatyczna. Bez prawnika trudno jest poradzić sobie z rozwodem, to gehenna, nie warto oszczędzać na pomocy takiego prawnika. 

Czy to możliwe?

Tak, rozwód bez sądu jest możliwy. Warto wybrać się do notariusza i złożyć oświadczenie o tym, że obie strony chcą się rozwieść. Jeśli małżonkowie są spokojni i nie kłócą się to taki wariant jest jak najbardziej realny. Jeśli są jednak na wojennej ścieżce to sądowa batalia jest gwarantowana. Idąc do notariusza małżonkowie zostawiają sobie furtkę, mają możliwość wycofania się. Od złożenia aktu u notariusza musi upłynąć jeszcze 15 dni, aby taki rozwód się uprawomocnił. Jest to czas na ewentualną zmianę decyzji i wycofanie się z takiej decyzji. Jeśli nie wycofają się to rozwód uprawomocni się i wejdzie w życie. Takie rozwiązanie bez sądu jednak jest pewnym ryzykiem – jeśli para podjęła decyzję pochopnie to ma problem. Poza tym ułatwianie rozwodów nie wszystkim się podoba – w Polsce coraz więcej osób rozwodzi się, dlatego też lepiej jest przemyśleć decyzję i nie działać pochopnie. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ rozwaga jest tym, czego oczekuje coraz więcej osób. 

Jakie są plusy rozwodu bez sądu?

Zalet jest kilka:

  • brak kilku rozpraw
  • brak traumy
  • nie trzeba wydawać pieniędzy na prawnika
  • emocje są znacznie mniejsze
  • opłata jest jednorazowa, a po dwóch tygodniach małżeństwo kończy się tak, jak chcą tego obie strony.

Minus:

  • jeśli para zadziała pochopnie to będzie żałować

Co robić? Najlepiej poradzić się prawnika i z jego pomocą dojść do dobrego rozwiązania. Na pewno prawnik powie jakie są plusy oraz minusy, a efektem będzie rozwód. Jeśli para walczy ze sobą to sprawa sądowa jest, niestety, nieunikniona. Takie są realia w Polsce oraz w innych krajach – ludzie są podobni. 

Komentarze prawników na temat – Rozwód bez sądu

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Rozwód bez sądu. Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Rozwód bez sądu – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone