Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Rozwód bez podziału majątku

Czy rozwód bez podziału majątku jest możliwy? Jak najbardziej tak – czasami para nie dorobiła się żadnego majątku i nie ma czego dzielić z drugą osobą, nawet nie ma czego przekazać dzieciom. Znane są takie sytuacje i są one bardzo częste. Czasami bywa inaczej – małżonkowie są majętni, każde ma własne pieniądze i takiego podziału majątku nie przewidują. Są to dość rzadkie sytuacje, ale się zdarzają, nie wolno o tym zapominać. Majątek dzieli się na pół, jeśli jednak para ma tylko mieszkanie, w którym nadal będzie mieszkała, nie ma samochodu, na koncie ma skromne pensje to nie ma czego dzielić. Częste są takie sytuacje, nawet występują o zwolnienie z opłaty za rozwód, bo nie mają na nie pieniędzy. Jest to na pewno spora przeszkoda, która ułatwia życie. 

Czy warto zaniechać podziału majątku?

Może zdarzyć się tak, że byli małżonkowie odkładają podział majątku na później i nigdy do tego tematu nie wracają. Życie się kończy, ktoś umiera i pojawiają się problemy z dziedziczeniem majątku po zmarłej osobie. Warto podzielić majątek, aby uniknąć problemów w przyszłości i nie przysparzać ich w żaden sposób rodzinie. Zaniechanie podziału majątku nie jest zalecane – prawnicy odradzają takie podejście do pieniędzy oraz posiadanych rzeczy. Czasami małżonkowie dzielą się majątkiem inaczej niż po połowie – jedna strona dostaje więcej w zamian za odstąpienie od orzekania winy. Jest to jakaś forma kupienia sobie spokoju. Takie rozwody te bywają. Jeśli strony nie wiedzą czy ubiegać się o rozwód bez podziału majątku to powinni spytać ekspertów.

Warto skonsultować z prawnikiem

Takimi specjalistami są na pewno prawnicy, mający wiedzę, doświadczenie, znający wiele różnych sytuacji i potrafiący przewidzieć lepiej przebieg wypadków. Prawnik obejrzy dokumenty, porozmawia i określi jaka jest jego sytuacja. Można spokojnie porozmawiać z adwokatem. Jest to doskonała sprawa dla każdego. Samodzielnie trudno jest poradzić sobie z rozwodem, majątkiem, alimentami i całym tym zamieszaniem. Prawnik radzi sobie bardzo dobrze i potrafi radzić. 

Komentarze prawników na temat – Rozwód bez podziału majątku

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Rozwód bez podziału majątku. Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Rozwód bez podziału majątku – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone