Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Gdzie rozwód we Wrocławiu?

Rozwód we Wrocławiu można uzyskać w sądzie okręgowym właściwym dla miejsca zamieszkania małżonków. W wydziale cywilnym takiego sądu składa się dokumenty, czyli pozew, załączniki takie, jak akt małżeństwa oraz akty urodzenia dzieci. Później należy czekać na ogłoszenie terminu pierwszej rozprawy. Zazwyczaj rozwód nie jest orzekany na pierwszej rozprawie, lecz na kolejnych rozprawach. Wtedy para przestaje być małżeństwem. Pierwsza rozprawa jest tak zwaną pojednawczą, sąd rozpatruje sprawę i próbuje pogodzić małżonków. Są to tylko próby, ponieważ para jest zdeterminowana i chce się rozwieść, taki ma zamiar i dąży do niego. Jednak próbować można, dlaczego nie. Taka jest rola sądu. Na drugiej lub trzeciej rozprawie orzekany jest rozwód. Jeśli para dąży do uzyskania rozwodu z winy drugiej strony to wówczas rozwód może trwać rok, dwa lub trzy lata. Jednak lepiej rozstać się bez orzekania winy – krócej, bez nerwu i stresów. Rozwód jest orzekany szybciej w przypadku, gdy para jest bezdzietna. Jeśli rozwód jest z winy jednej strony to druga w sytuacji niedostatku może dostać alimenty.

Nieraz na rozprawę się czeka

Czasami na pierwszą rozprawę trzeba czekać nawet kilka miesięcy – wszystko zalezy od tego jak mocno sąd obłożony jest sprawami rozwodowymi. Jeśli nie ma ich dużo to czas oczekiwania jest krótki. Jeśli jest ich więcej to trzeba jednak trochę poczekać. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista i warto o tym pamiętać. Para może dostać rozwód i zająć się układaniem życia na nowo. Jest to dla niej o wiele lepsza sprawa, coś się kończy, coś się zaczyna. Konieczne jest też ustalenie alimentów – dziecko lub dzieci nie mogą tracić na rozwodzie rodziców. Osoba mieszkająca osobno płaci alimenty, aby dziecko miało zabezpieczony spokojny byt. Ważne jest, aby alimenty były regularnie płacone. Dzięki temu matka – najczęściej dziecko zostaje z matką – może żyć spokojnie, bez większych problemów finansowych. Zatem najpierw trzeba określić sąd właściwy i tam złożyć dokumenty, a później sprawy będą biegły właściwym w takich sytuacjach torem. 

Komentarze prawników na temat – Gdzie rozwód we Wrocławiu?

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Gdzie rozwód we Wrocławiu? Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Gdzie rozwód we Wrocławiu? – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone