Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Gdzie rozwód w Szczecinie?

Rozwód w Szczecinie można dostać szybko. Pierwszy sposób to wizyta u notariusza i zgodne oświadczenie obojga małżonków, że chcą się rozwieść. Wówczas powstaje dokument, obie strony go podpisują i następuje koniec małżeństwa. To jednak rzadsza metoda. Częściej przygotowywany jest pozew rozwodowy przez jedną ze stron i składany w sądzie wraz z oryginałami aktu małżeństwa oraz aktów urodzenia dzieci. C

zasami dołączany jest od razu wniosek o alimenty oraz o wyłączną opiekę nad dziećmi. Pozew należy złożyć w dwóch egzemplarzach. Musi być dobrze napisany i pokazywać, że nastąpił rozkład pożycia małżeńskiego. Dzięki temu rozwód orzeka się szybko oraz łatwo. Jest to na pewno sprawa godna uwagi oraz istotna. Pozew rozwodowy to na pewno najszybszy i najlepszy sposób na uzyskanie rozwodu. Dokumenty składa się w wydziale cywilnym i czeka się na termin pierwszej sprawy rozwodowej.

Para idzie do sądu

Podczas pierwszej rozprawy sąd dokładnie docieka dlaczego para nie chce być już razem. Sprawdza czy nastąpił rozkład pożycia, czy zanikły więzi emocjonalne, fizyczne, gospodarcze. Czasami powoływani są świadkowie, ale to na kolejne rozprawy. Pierwsza sprawa rozwodowa organizowana jest w wąskim gronie. Jeśli obie strony chcą rozwodu bez orzekania o winie to sprawa ma szansę przebiec szybko – czasami na pierwszej sprawie zapada wyrok, nieraz na drugiej lub trzeciej. Jeśli jednak para jest skonfliktowana ze sobą to rozpraw może być kilka, a nawet kilkanaście.

Orzekanie o winie to wielomiesięczne i bardzo dokładne rozpatrywanie całej sprawy. Nie każdy chce tak walczyć i tak postępować. Sprawa sądowa powinna jak najmniej obciążać obie strony emocjonalnie – jeśli tak jest, to rozwód jest na pewno formalnością. Jeśli jednak sprawa trwa miesiącami to wszyscy są zmęczeni. Nieraz strony walczą o wysokość alimentów, majątek, prawa do opieki nad dziećmi. Wówczas takie sprawy są ogromnie stresujące, a prawnicy obu stron mają zapewnioną pracę i dochody przez długi czas. Sąd okręgowy w Szczecinie właściwy dla miejsca zamieszkania pary ma bardzo dużo pracy z takim rozwodem. 

Komentarze prawników na temat – Gdzie rozwód w Szczecinie?

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Gdzie rozwód w Szczecinie? Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Gdzie rozwód w Szczecinie? – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone