Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Gdzie rozwód w Poznaniu?

Rozwód w Poznaniu uzyskuje się w sądzie okręgowym. Musi to być sąd okręgowy właściwy dla miejsca zamieszkania pary małżeńskiej. Dokumenty składa się w sekretariacie wydziału cywilnego i czeka się na informację o pierwszej rozprawie rozwodowej. Na pewno jest to sprawa nieskomplikowana pod jednym warunkiem – para planuje rozwód bez orzekania winy. Wówczas rozwód przebiega szybko, bez kłótni, emocji, konfliktów, krzyków, czyli tego wszystkiego, co sprawia, że rozwód jest traumą i fatalnym przeżyciem dla obu stron.

Jakie dokumenty składa się w sądzie okręgowym?

Należy złożyć następujące dokumenty:

  • pozew w dwóch egzemplarzach,
  • odpis skrócony aktu małżeństwa w wersji oryginalnej
  • odpisy skrócone aktów urodzenia niepełnoletnich dzieci w wersji oryginalnej
  • zaświadczenie o zarobkach z ostatnich 3 miesięcy brutto i netto.

Pozew musi być dobrze napisany, należy uzasadnić rozkład pożycia małżeńskiego, opisać jak zanikły więzi emocjonalne, fizyczne oraz gospodarcze. Dobrze napisany pozew ma znaczenie dla przebiegu sprawy. Jeśli para nie potrafi samodzielnie go napisać to wówczas zwraca się z prośbą do adwokata, który przygotuje proces tak, jak powinien on wyglądać – solidnie, rzetelnie, w sposób zgodny z prawdą, dobrze motywując. Pozew to bardzo ważny dokument, od niego zależy podejście sądu i decyzja sędziego. Nie warto oszczędzać na poradzie prawnej, lepiej zapłacić prawnikowi i uzyskać pomoc, która na pewno pomoże. Prawnika dobrze jest zatrudnić także podczas rozpraw sądowych. Będzie on wspierał klienta, występował w jego imieniu. Pomoc takiego eksperta jest nieoceniona, dlatego nie warto rezygnować z niej. O ile osoba rozwodząca się nie jest prawnikiem, o tyle potrzebuje wsparcia profesjonalnego prawnika. Na pewno dzięki niemu o wiele lepiej ułoży własne sprawy – jest to sprawa jak najbardziej pewna oraz oczywista. Można spokojnie rozwieść się i nie trzeba męczyć się w nieudanym związku. Złożenie pozwu i załączników w sądzie okręgowym w Poznaniu jest dopiero początkiem całej sądowej batalii. Jednak nie ma innego wyjścia – od tego zaczyna się rozwód. 

Komentarze prawników na temat – Gdzie rozwód w Poznaniu?

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Gdzie rozwód w Poznaniu? Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Gdzie rozwód w Poznaniu? – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone