Promień Off
Promień
km Set radius for geolocation
Szukaj

Alimenty z Niemiec

Alimenty płacą osoby mieszkające w Polsce. Nieraz jednak ktoś wyprowadza się do NIemiec, a dzieci z byłą żoną zostają w Polsce. Alimenty w takim przypadku muszą być płacone. Wyprowadzka i praca w innym kraju nie oznaczają, że ktoś przestaje być ojcem. Jest to sprawa godna uwagi i koniecznie warto na tym się skupić. Niestety, polski komornik nie może działać w Niemczech.

Wierzyciel mający wiedzę o tym, że jego były małżonek mieszka w Niemczech, ma tam mieszkanie, samochód i inne dobra, nie może poprosić polskiego komornika o ściąganie wierzytelności. Ważne jednak, aby była żona wiedziała jaki jest adres jej byłego męża. Przeprowadzić można postępowanie uregulowane rozporządzeniem UE. Jeśli była żona nie zna rachunku bankowego w Niemczech to sąd wystąpi o ich ustalenie do odpowiedniego organu. Jest to na pewno rzecz godna uwagi i warto o niej pamiętać. Później zajmowane są finanse na rachunku dłużnika, bez jego wiedzy, a zaległe alimenty trafiają do byłej rodziny. Szybko oraz skutecznie. Przynależność Polski do Unii Europejskiej ułatwiło wszelkie finansowe postępowania. 

Niezbędny wniosek

Koniecznie trzeba złożyć wniosek o wydanie europejskiego nakazu ubezpieczenia oraz dołączyć do niego zaświadczenie od komornika o bezskutecznej egzekucji. Jest to początek postępowania, które będzie prowadziło do sukcesu, czyli do otrzymania alimentów. 

Wniosek powinien zawierać pewne dane:

  • nazwę i adres sądu,
  • dane wierzyciela,
  • dane dłużnika – imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL
  • numer za pomocą którego będzie można zidentyfikować bank (IBAN, BIC),
  • kwotę, z jaką zalega rodzic,
  • wykaz dowodów przedstawionych przez wierzyciela
  • numer rachunku bankowego wierzyciela, na który mają trafić zaległe alimenty,
  • oświadczenie, w którym wierzyciel potwierdza prawdziwość przedstawionych informacji. 

Tak wypełniony wniosek jest dobrym i prawdziwym dokumentem, który pomoże uzyskać alimenty. Dzieci nie zostaną bez pieniędzy, a rodzic nie będzie bezkarny. I to jest najważniejsze. Warto zatem o tym pamiętać i spokojnie korzystać z takich dokumentów. 

Komentarze prawników na temat – Alimenty z Niemiec

To jest przykładowa odpowiedź na jedno z Najczęściej Zadawanych Pytań: Alimenty z Niemiec. Zapraszamy adwokatów do udzielania odpowiedzi eksperckich na pytania, które najczęściej zadają internauci. Chcesz opublikować Twoją odpowiedź? Sprawdź ofertę portalu: https://rozwod-separacja.pl/kup/publikacja-odpowiedzi-adwokata-na-najczesciej-zadawane-pytania/

Autor: Przykładowa kancelaria

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat – Alimenty z Niemiec – Zadaj pytanie w komentarzach

Pytania i odpowiedzi 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone